Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Öst giv
alla i zon
#
ED3
KD865
K
kn1093
#
10
97
Ekn9743
D875
#
987642
Ekn1032
6
6
#
Kkn5
4
D10852
EK42

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N97779
S97779
Ö45564
V45564
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman 3NT N+2 2 660 32/0
Björn Klefbohm - Stig Unoson Margareta Levinsohn - Barbro Fahl 3NT N+1 9 630 28/4
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT S+1 5 630 28/4
Barbro Melander - Anders Nordberg Gunlis Åberg - Torgny Olsson 3NT N+1 6 630 28/4
Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT S= 10 600 21/11
Björn Nilsén - Irene Nilsén Mari Segerberg - Kerstin Boberg 3NT N= 9 600 21/11
Bibi Jönsson - Willy Landgren Anitha Lindgren - Monica Borg 3NT N= 6 600 21/11
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl 3NT N= 9 600 21/11
Simon Ekenberg - Jan Clementsson Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson 3 V-5 Kn 500 16/16
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3 S-1 10 -100 10/22
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT S-1 10 -100 10/22
Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson Ulla Borgström - Monica Wester 3NT S-1 9 -100 10/22
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT N-1 6 -100 10/22
Christian Frisk - Mona Andersson Patrik Elofsson - H.O. Thulin 3NT N-1 9 -100 10/22
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén 3NT S-2 10 -200 4/28
Karen Nielsen - Berit Linse Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg 3 N-4 6 -400 2/30
Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson Gunnar Olsson - Jan Öhman 4D N-4 6 -1100 0/32