Kommande tävlingar
24/10 SM Par Junior, direktfinal
24/10 RM Lag Veteran BBO - Gröna His
04/11 Guldsimultanrally
Rapporterade tävlingar
01/08 Gröna Hissen guldstänk
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-11-19

Bricka 1

BK Bridgehuset, Sverige 2018.11.19

? ?
Nord giv
ingen i zon
?
EKkn10
K874
KD
K53
?
D92
ED62
kn82
Ekn7
?
753
1053
1096
9862
?
864
kn9
E7543
D104

Optimalt kontrakt: 4 N= 420
 NT
N9109109
S9109109
Ö32323
V43424
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Göran Niklasson - Klas Bellander Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT N+2 9 460 32/0
Ulla Wästberg - Ulf Schjånberg Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen 3NT N+1 10 430 26/6
Gunlis Åberg - Torgny Olsson Karen Nielsen - Berit Linse 3NT S+1 7 430 26/6
Barbro Melander - Anders Nordberg Bengt Brynell - Carl-Johan Lindgren 3NT S+1 2 430 26/6
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT S+1 2 430 26/6
Bibi Jönsson - Willy Landgren Gun-Lis Ohlsson - Gull-Lis Andersson 3NT N+1 9 430 26/6
Sonja Lindblom - Gun Jensen-Carlén Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT N= 2 400 18/14
Margareta Levinsohn - Barbro Fahl Agneta Larsson - Sven-Arne Larsson 3NT S= 2 400 18/14
Birgitta Kiotseridis - Berth Rasmusson Hans Henrik Ramel - Leif Rosenblad 3NT S= 2 400 18/14
Christian Frisk - Mona Andersson Simon Ekenberg - Jan Clementsson 1NT N+4 6 210 14/18
Jan-Erik Ohlsson - Ulf Andersson Mari Segerberg - Kerstin Boberg 2NT N+2 10 180 12/20
Stefan Ziedén - Maj-Britt Nordberg Björn Klefbohm - Stig Unoson 2NT N+1 2 150 9/23
Ulla Hellqvist - Ann Christin Åxman Anitha Lindgren - Monica Borg 1NT N+2 2 150 9/23
Anne-Cathrine Svenning - Eva Persson Ulla Borgström - Monica Wester 2 N= 10 110 6/26
Gunnar Olsson - Jan Öhman Patrik Elofsson - H.O. Thulin 3NT N-1 9 -50 3/29
Björn Nilsén - Irene Nilsén Olov Hägerfors - Stefan Rosenberg 2NT N-1 6 -50 3/29
Britta-Lena Rundcrantz - Svante Dahl Peter Moricz - Kjell Åke Nilsson 3NT N-2 10 -100 0/32