Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Syd giv
alla i zon
K85
62
E74
EDkn75
Ekn2
10754
kn96
1096
D1074
D3
KD852
K8
963
EKkn98
103
432

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N95957
S95957
Ö38374
V38374
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2NT N+1 4 150 34.0/0.0
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S+1 E 140 31.0/3.0
Jan Öhman - Mats Andersson Arne Bojesson - Helen Roos 2 N+1 K 140 31.0/3.0
Mats Holm - Svante Berglund Nina Nilsson - Jane Brändemar 3 N+1 K 130 28.0/6.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Gunilla Ljung - Göran Nilsson 2NT N= 4 120 26.0/8.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Christer Östberg - Jan Walhagen 2 N+1 4 110 23.0/11.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 N= K 110 23.0/11.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö-1 E 100 20.0/14.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Christian Frisk - Mona Andersson 1NT N= 5 90 16.0/18.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Bo Månsson - Sonja Christensson 1NT N= 5 90 16.0/18.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 2 N= K 90 16.0/18.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Adam Wasserstrom - Karin Eresund 1NT N-1 5 -100 7.0/27.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 1NT N-1 K -100 7.0/27.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 N-1 7 -100 7.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT N-1 2 -100 7.0/27.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 3 S-1 6 -100 7.0/27.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 1NT N-1 K -100 7.0/27.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Barbro Melander - Britten Synnergren 2 Ö= E -110 0.0/34.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - 21.0/-