Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Öst giv
Ö-V i zon
EDkn943
10652
10
Ekn
652
kn984
KDkn2
85
K8
D73
986
K10764
107
EK
E7543
D932

Optimalt kontrakt: 5 S= 450
 NT
N888119
S877119
Ö45524
V45524
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Lars Andersson - Jill Franssohn 4 N+2 7 480 33.0/1.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N+2 6 480 33.0/1.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N+1 3 450 25.0/9.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 N+1 7 450 25.0/9.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 N+1 7 450 25.0/9.0
Jan Öhman - Mats Andersson Bo Månsson - Sonja Christensson 4 N+1 6 450 25.0/9.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 N+1 3 450 25.0/9.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N+1 7 450 25.0/9.0
Arne Bojesson - Helen Roos Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 4 N= 3 420 13.0/21.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 N= 7 420 13.0/21.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Mats Holm - Svante Berglund 4 N= 3 420 13.0/21.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 N= 4 420 13.0/21.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Borgström - Monica Wester 4 N= 9 420 13.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 N= 7 420 13.0/21.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Christian Frisk - Mona Andersson 3NT S= K 400 6.0/28.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Nina Nilsson - Jane Brändemar 1 N+4 9 200 4.0/30.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N+2 3 170 1.0/33.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 N+2 6 170 1.0/33.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson     - -/20.2