Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Syd giv
Ö-V i zon
9543
8743
74
kn106
Dkn72
K92
K32
ED4
K
1065
kn1098
K9753
E1086
EDkn
ED65
82

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N34554
S34554
Ö98779
V98779
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nina Nilsson - Jane Brändemar Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 Ö-1 E 100 34.0/0.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Arne Bojesson - Helen Roos 1NT S-1 2 -50 30.0/4.0
Christian Frisk - Mona Andersson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 2 S-1 4 -50 30.0/4.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Gunilla Ljung - Göran Nilsson 1NT S-1 2 -50 30.0/4.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Jan Öhman - Mats Andersson 1NT S-2 2 -100 23.0/11.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S-2 4 -100 23.0/11.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 1NT S-2 7 -100 23.0/11.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Lars Becklén - Lotta Lundberg 1NT S-2 7 -100 23.0/11.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 Ö= Kn -110 15.0/19.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+1 E -110 15.0/19.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Ann Christin Åxman - Marianne Falck 2 Ö+1 E -110 15.0/19.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö+1 Kn -110 15.0/19.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 1NT V+1 4 -120 10.0/24.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 Ö+2 2 -130 7.0/27.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Mats Holm - Svante Berglund 3 Ö+1 2 -130 7.0/27.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 Ö+2 5 -150 3.0/31.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3 N-3 5 -150 3.0/31.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NTD V+3 7 -780 0.0/34.0
Barbro Melander - Britten Synnergren     - -/16.3