Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Syd giv
alla i zon
E72
103
K10942
ED8
D65
KD875
3
K1053
kn8
kn9
Ekn876
9762
K10943
E642
D5
kn4

Optimalt kontrakt: 4 S= 620
 NT
N587108
S587108
Ö75634
V74634
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 S= K 620 33.0/1.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S= 3 620 33.0/1.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 3 S+1 3 170 24.0/10.0
Arne Bojesson - Helen Roos Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 1 S+3 3 170 24.0/10.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Rutger Persson - Claes Nilsson 2 S+2 K 170 24.0/10.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Ulla Borgström - Monica Wester 2 S+2 3 170 24.0/10.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 2 S+2 3 170 24.0/10.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 S+2 3 170 24.0/10.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Gunilla Ljung - Göran Nilsson 2 S+2 3 170 24.0/10.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Nina Nilsson - Jane Brändemar 2NT N+1 6 150 16.0/18.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S+1 7 140 13.0/21.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Mats Holm - Svante Berglund 2 S+1 3 140 13.0/21.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Lena Kampf - Guje Ekberg 2NT S= 5 120 10.0/24.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 V-1 E 100 8.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 3NT N-2 Kn -200 4.0/30.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 S-2 K -200 4.0/30.0
Jan Öhman - Mats Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 4 S-2 3 -200 4.0/30.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 4 S-3 3 -300 0.0/34.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson     - -/14.5