Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Nord giv
N-S i zon
82
965
EK107532
7
kn643
D
D98
ED1063
EKD10
E8432
kn
kn92
975
Kkn107
64
K854

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -980
 NT
N27413
S27413
Ö11581210
V11581210
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 4 Ö-2 6 100 34.0/0.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Sven Grahn - Wiveca Lindström 2 Ö-1 6 50 30.0/4.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Lena Kampf - Guje Ekberg 5 V-1 E 50 30.0/4.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Gunilla Ljung - Göran Nilsson 4 Ö-1 4 50 30.0/4.0
Christian Frisk - Mona Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V= E -130 23.0/11.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 V+1 E -130 23.0/11.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 V+1 E -130 23.0/11.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 V= E -130 23.0/11.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N-2 E -200 18.0/16.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V= E -400 16.0/18.0
Arne Bojesson - Helen Roos Åke Lindström - Britt Lindberg 4 V= E -420 14.0/20.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 4 V+1 E -450 8.0/26.0
Jan Öhman - Mats Andersson Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 4 V+1 E -450 8.0/26.0
Ulla Borgström - Monica Wester Bonnie Clementsson - Jan Clementsson 4 V+1 K -450 8.0/26.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 V+1 E -450 8.0/26.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 4 Ö+1 4 -450 8.0/26.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 V+2 E -480 2.0/32.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Bo Månsson - Sonja Christensson 3NT V+3 7 -490 0.0/34.0
Mats Holm - Svante Berglund     - 24.0/-