Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Väst giv
alla i zon
E6
Ekn73
8765
K82
kn973
98
32
E10954
854
54
KDkn1094
D7
KD102
KD1062
E
kn63

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N9712109
S9712109
Ö46132
V46132
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bo Månsson - Sonja Christensson Åke Lindström - Britt Lindberg 6 N= K 1430 33.0/1.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 6 N= K 1430 33.0/1.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Arne Bojesson - Helen Roos 4 S+2 3 680 20.0/14.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 N+2 D 680 20.0/14.0
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N+2 K 680 20.0/14.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 N+2 K 680 20.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+2 E 680 20.0/14.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 S+2 7 680 20.0/14.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Lars Becklén - Lotta Lundberg 4 N+2 K 680 20.0/14.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Christer Östberg - Jan Walhagen 4 N+2 K 680 20.0/14.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+2 3 680 20.0/14.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+2 3 680 20.0/14.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulla Borgström - Monica Wester 4 N+2 K 680 20.0/14.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S+1 E 650 6.0/28.0
Jan Öhman - Mats Andersson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 4 S+1 3 650 6.0/28.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Nina Nilsson - Jane Brändemar 4 S+1 10 650 6.0/28.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Christian Frisk - Mona Andersson 4 S= 9 620 1.0/33.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mats Holm - Svante Berglund 4 S= 3 620 1.0/33.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson     - 15.5/-