Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Syd giv
Ö-V i zon
Kkn2
ED63
K87
kn87
E10954
104
kn9
EKD4
3
kn985
D1042
10653
D876
K72
E653
92

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N57777
S57777
Ö85565
V85566
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT N+1 2 120 33.0/1.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT S= E 120 33.0/1.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Arne Bojesson - Helen Roos 1 V-1 Kn 100 29.0/5.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Christer Östberg - Jan Walhagen 2 V-1 7 100 29.0/5.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Åke Lindström - Britt Lindberg 1NT S= K 90 24.0/10.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Mats Holm - Svante Berglund 2 S= E 90 24.0/10.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT S= E 90 24.0/10.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S-1 E -50 16.0/18.0
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S-1 E -50 16.0/18.0
Jan Öhman - Mats Andersson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3NT N-1 3 -50 16.0/18.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 2 S-1 E -50 16.0/18.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulla Borgström - Monica Wester 2 S-1 E -50 16.0/18.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog Christian Frisk - Mona Andersson 2 V= 7 -90 10.0/24.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Rolf Bergström - Christer Löfgren 2 S-2 K -100 5.0/29.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 S-2 E -100 5.0/29.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT S-2 E -100 5.0/29.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Lars Becklén - Lotta Lundberg 2 S-2 E -100 5.0/29.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V= K -110 0.0/34.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson     - 15.5/-