Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Syd giv
N-S i zon
K54
52
Dkn108
kn763
87
K4
E642
K10852
kn962
E1098
K73
E4
ED103
Dkn763
95
D9

Optimalt kontrakt: 2NT V= -120
 NT
N54665
S54665
Ö89778
V89778
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Christian Frisk - Mona Andersson Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 2NT Ö-4 3 200 34.0/0.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT N= 6 90 31.0/3.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 1NT N= 6 90 31.0/3.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö-1 9 50 25.0/9.0
Mats Holm - Svante Berglund Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3 V-1 5 50 25.0/9.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 2 Ö-1 9 50 25.0/9.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 2 V-1 5 50 25.0/9.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 1NT V= D -90 18.0/16.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V= 5 -90 18.0/16.0
Christer Östberg - Jan Walhagen Bodil Mörnstad - Carin Millar 2 Ö= 7 -90 18.0/16.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Arne Bojesson - Helen Roos 2 S-1 8 -100 13.0/21.0
Jan Öhman - Mats Andersson Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 1NT N-1 2 -100 13.0/21.0
Ulla Borgström - Monica Wester Gunilla Ljung - Göran Nilsson 2 V+1 5 -110 10.0/24.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2NT Ö= Kn -120 8.0/26.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Rolf Bergström - Christer Löfgren 2NT Ö+1 D -150 6.0/28.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Lars Persson - Pia Katarina Larsson 2NT Ö+2 D -180 4.0/30.0
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 1NT N-2 2 -200 1.0/33.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S-2 8 -200 1.0/33.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg     - -/15.4