Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Nord giv
alla i zon
107
E983
EKkn7
943

D1054
863
KD8652
865
Kkn72
954
Ekn7
EKDkn9432
6
D102
10

Optimalt kontrakt: 7D Ö-4 1100
 NT
N494127
S4114127
Ö80900
V80900
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Ann Christin Åxman - Marianne Falck 6D S+1 5 1860 34.0/0.0
Mats Holm - Svante Berglund Ulla Borgström - Monica Wester 6 S+1 5 1460 32.0/2.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 6 S= K 1430 27.0/7.0
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Bo Månsson - Sonja Christensson 6 S= K 1430 27.0/7.0
Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning 6 S= K 1430 27.0/7.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Lena Kampf - Guje Ekberg 6 S= K 1430 27.0/7.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 S+3 6 710 21.0/13.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars Becklén - Lotta Lundberg 4 S+3 5 710 21.0/13.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Christian Frisk - Mona Andersson 4 S+2 8 680 10.0/24.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Arne Bojesson - Helen Roos 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Jan Öhman - Mats Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Rolf Bergström - Christer Löfgren 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 5 S+1 K 680 10.0/24.0
Lars Persson - Pia Katarina Larsson Bodil Mörnstad - Carin Millar 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Barbro Melander - Britten Synnergren 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunilla Ljung - Göran Nilsson 4 S+2 K 680 10.0/24.0
Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz Christer Östberg - Jan Walhagen 1 S+6 5 260 0.0/34.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö     - 18.6/-