Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Väst giv
N-S i zon
K5
kn98
Dkn987
K85
ED932
D103
E4
D42
kn
E765
K10652
E107
108764
K42
3
kn963

Optimalt kontrakt: 3NT V= -400
 NT
N43444
S43444
Ö910999
V910999
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 3NT V-3 8 150 34.0/0.0
Ann Christin Åxman - Marianne Falck Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson 3NT V-2 7 100 29.0/5.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö-2 3 100 29.0/5.0
Gunilla Ljung - Göran Nilsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 3NT V-2 7 100 29.0/5.0
Lars Becklén - Lotta Lundberg Barbro Melander - Britten Synnergren 3NT V-2 D 100 29.0/5.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Rolf Bergström - Christer Löfgren 3NT V-1 D 50 21.0/13.0
Arne Bojesson - Helen Roos Christian Frisk - Mona Andersson 3NT V-1 D 50 21.0/13.0
Mats Holm - Svante Berglund Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT V-1 Kn 50 21.0/13.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-1 3 50 21.0/13.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 2NT Ö= 8 -120 16.0/18.0
Lars G Svensson - Stefan Rosenberg Bo Månsson - Sonja Christensson 3 Ö= 3 -140 14.0/20.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Jan Öhman - Mats Andersson 3NT Ö= 2 -400 8.0/26.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT V= 8 -400 8.0/26.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 3NT V= 8 -400 8.0/26.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Nina Nilsson - Jane Brändemar 3NT V= 5 -400 8.0/26.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Christer Östberg - Jan Walhagen 3NT Ö= 6 -400 8.0/26.0
Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg Ulla Borgström - Monica Wester 3NT V+1 D -430 1.0/33.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson 3NT V+1 8 -430 1.0/33.0
Lena Kampf - Guje Ekberg     - 13.6/-