Kommande tävlingar
06/06 Inställd ... Patton lagguld -
25/06 Ölandsveckan 2020 - A-final I
11/07 SM Lag Mixed
Rapporterade tävlingar
15/02 Munka Ljungby BS - Guldtävling
08/02 Plattliret - BK S:t Erik
26/01 Rimbo BK - Jubileumsguld
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-10-17

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2018.10.17

Öst giv
alla i zon
K104
KD765
Dkn65
E
D9

98742
Kkn7654
83
1098432
K
D982
Ekn7652
Ekn
E103
103

Optimalt kontrakt: 7NT S= 2220
 NT
N511101213
S511101313
Ö81200
V81200
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Nils Lindblad - Jan-Erik Olsson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 6 S+1 4 1460 32.0/2.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 6 S+1 9 1460 32.0/2.0
Ulla Borgström - Monica Wester Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 6 S+1 9 1460 32.0/2.0
Bo Månsson - Sonja Christensson Thomas Ehrstedt - Bengt Hilborn 4 S+3 2 710 20.0/14.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Arne Bojesson - Helen Roos 4 S+3 9 710 20.0/14.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Christian Frisk - Mona Andersson 4 S+3 7 710 20.0/14.0
Ulf Andersson - Gull-Lis Andersson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S+3 9 710 20.0/14.0
Nina Nilsson - Jane Brändemar Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 S+3 4 710 20.0/14.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Lars Becklén - Lotta Lundberg 4 S+3 2 710 20.0/14.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Gunilla Ljung - Göran Nilsson 4 S+3 9 710 20.0/14.0
Mats Holm - Svante Berglund Judit Derzsi-Jalgard - Kerstin Boberg 4 S+3 7 710 20.0/14.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Christer Östberg - Jan Walhagen 4 S+3 7 710 20.0/14.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Bodil Wikström - Gunilla Lundskog 5 S+1 K 680 6.0/28.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ann Christin Åxman - Marianne Falck 4 S+2 7 680 6.0/28.0
Jan Öhman - Mats Andersson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 S+2 4 680 6.0/28.0
Lena Kampf - Guje Ekberg Göran Nyqvist - Britta-Lena Rundcrantz 4 S+2 7 680 6.0/28.0
Bonnie Clementsson - Jan Clementsson Lars Persson - Pia Katarina Larsson 4 S+2 6 680 6.0/28.0
Rolf Bergström - Christer Löfgren Lars G Svensson - Stefan Rosenberg 6 S-1 9 -100 0.0/34.0
Bodil Mörnstad - Carin Millar     - -/16.4