Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 9

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Nord giv
Ö-V i zon
986
E863
D109
E84
ED104
K7
842
Dkn32
kn53
kn952
E73
1075
K72
D104
Kkn65
K96

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3 Ö-3 4 300 40/0
Sven Flink - Anders Galvenius Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 2NT S+1 4 150 38/2
Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 1NT S+1 4 120 34/6
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Ulla Bohlin - Leif Norgren 2NT S= 2 120 34/6
Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 1NT S+1 2 120 34/6
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Birgitta Alenius - Lena Melin 1 N+1 3 110 28/12
Walter Kegö - Ingvar Wiström Ann Wermelin - Bennet Wermelin 3 S= 7 110 28/12
Dick Everskog - Sven Andersson Monica Öhnell - Per Christoffersson 2 N= Kn 110 28/12
Gunvor Sjöström - Disa Nilsson Carin Lettermark - Marianne Karta 2 V-1 9 100 22/18
Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm Lotta Wiberg - Annika Landegren 1 V-1 9 100 22/18
Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson Benkt Lundgren - Anita Brynje 2 V-1 D 100 22/18
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Lena Fagerström - Michael Hagelin 1NT S= 4 90 17/23
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 2 S= 7 90 17/23
Håkan Kjellberg - Margret Edström Christer Larsson - Torbjörn Holking 1NT N-1 2 -50 12/28
Crister Melander - Leif Alfons Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 2 N-1 10 -50 12/28
Bo Brismar - Inge Johannesson Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 1 N-1 3 -50 12/28
Berit Helge - Brita Matérn Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 1 V= 9 -80 8/32
Anders Perning - Ralf Treffner Birgitta Wallin - Leif Wallin 1NT N-2 3 -100 5/35
Bo Osterman - Marianne Osterman Britt-Marie Rydén - Ingun Boström 1NT S-2 D -100 5/35
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Olle Magnuson - Håkan Asplund 1NT Ö+1 6 -120 2/38
Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell Per Hallman - Tina Hallman 3 S-3 4 -150 0/40