Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 3

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Syd giv
Ö-V i zon
EKkn103
Kkn8
E98
D10
D
10542
D52
kn7632
9862
D963
kn6
EK8
754
E7
K10743
954

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Benkt Lundgren - Anita Brynje Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 3NT S+1 2 430 40/0
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 4 N= E 420 36/4
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Christer Larsson - Torbjörn Holking 4 N= E 420 36/4
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Monica Öhnell - Per Christoffersson 4 N= K 420 36/4
Olle Magnuson - Håkan Asplund Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 3NT S= 6 400 32/8
Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm Bo Brismar - Inge Johannesson 3 N+2 E 200 30/10
Per Hallman - Tina Hallman Lena Fagerström - Michael Hagelin 2NT N+2 3 180 26/14
Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 2NT N+2 E 180 26/14
Birgitta Wallin - Leif Wallin Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 1NT N+3 8 180 26/14
Sven Flink - Anders Galvenius Håkan Kjellberg - Margret Edström 2 N+2 6 170 21/19
Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell Birgitta Alenius - Lena Melin 1 N+3 E 170 21/19
Carin Lettermark - Marianne Karta Ulla Bohlin - Leif Norgren 1 N+2 E 140 17/23
Bo Osterman - Marianne Osterman Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 1 N+2 E 140 17/23
Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 2NT S= 2 120 13/27
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 1NT N+1 E 120 13/27
Crister Melander - Leif Alfons Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 4 N-1 7 -50 5/35
Walter Kegö - Ingvar Wiström Dick Everskog - Sven Andersson 4 N-1 E -50 5/35
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT S-1 2 -50 5/35
Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall Lotta Wiberg - Annika Landegren 2NT S-1 2 -50 5/35
Berit Helge - Brita Matérn Anders Perning - Ralf Treffner 2NT S-1 2 -50 5/35
Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson Gerhard Gammer - Magnus Hempel 3NT S-1 2 -50 5/35