Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 20

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Väst giv
alla i zon
Ekn7
10
EDkn76
KDkn3
K9
EKD43
8
109764
86543
kn52
1032
E8
D102
9876
K954
52

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Bo Osterman - Marianne Osterman 5 S= E 600 40/0
Per Hallman - Tina Hallman Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 4D V-2 K 500 38/2
Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell Bo Brismar - Inge Johannesson 4 V-2 10 200 36/4
Berit Helge - Brita Matérn Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 2 N+4 2 170 34/6
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Christer Larsson - Torbjörn Holking 3 N+2 Kn 150 24/16
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Håkan Kjellberg - Margret Edström 3 N+2 2 150 24/16
Lars Kronvall - Ingrid Lindberg Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 2 N+3 5 150 24/16
Birgitta Alenius - Lena Melin Sven Flink - Anders Galvenius 3 S+2 E 150 24/16
Ulla Bohlin - Leif Norgren Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 3 S+2 E 150 24/16
Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 2 S+3 E 150 24/16
Dick Everskog - Sven Andersson Ann Wermelin - Bennet Wermelin 3 N+2 2 150 24/16
Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm Birgitta Wallin - Leif Wallin 3 N+2 Kn 150 24/16
Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén Britt-Marie Rydén - Ingun Boström 3 S+2 E 150 24/16
Lena Fagerström - Michael Hagelin Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist 4 N= Kn 130 11/29
Crister Melander - Leif Alfons Carin Lettermark - Marianne Karta 2 S+2 E 130 11/29
Olle Magnuson - Håkan Asplund Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3 N+1 Kn 130 11/29
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 2 N+2 2 130 11/29
Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 2 N= Kn 90 6/34
Benkt Lundgren - Anita Brynje Gerhard Gammer - Magnus Hempel 4 S-1 E -100 4/36
Monica Öhnell - Per Christoffersson Walter Kegö - Ingvar Wiström 1D V+1 K -360 2/38
Lotta Wiberg - Annika Landegren Anders Perning - Ralf Treffner 5D S-2 E -500 0/40