Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 18

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Öst giv
N-S i zon
72
D9
654
K108642
Ekn9
E8
D8732
ED3
D10653
1065
EKkn
95
K84
Kkn7432
109
kn7

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Carin Lettermark - Marianne Karta Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 2 S= 2 110 40/0
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 3NT V-1 D 50 35/5
Per Hallman - Tina Hallman Christer Larsson - Torbjörn Holking 3 Ö-1 2 50 35/5
Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 3NT V-1 D 50 35/5
Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson Bo Osterman - Marianne Osterman 3NT V-1 D 50 35/5
Sven Flink - Anders Galvenius Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 3 V= D -110 30/10
Bo Brismar - Inge Johannesson Anders Perning - Ralf Treffner 3 Ö= 7 -140 28/12
Birgitta Wallin - Leif Wallin Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 2 Ö+2 10 -170 26/14
Berit Helge - Brita Matérn Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 2NT V+2 4 -180 24/16
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Walter Kegö - Ingvar Wiström 2 Ö+4 10 -230 22/18
Håkan Kjellberg - Margret Edström Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 2NT V+5 4 -270 20/20
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Benkt Lundgren - Anita Brynje 4 V= D -420 18/22
Monica Öhnell - Per Christoffersson Crister Melander - Leif Alfons 3NT V+1 4 -430 16/24
Lena Fagerström - Michael Hagelin Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 4 Ö+1 K -450 11/29
Birgitta Alenius - Lena Melin Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru 4 Ö+1 10 -450 11/29
Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin Ulla Bohlin - Leif Norgren 4 Ö+1 10 -450 11/29
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Dick Everskog - Sven Andersson 4 Ö+1 10 -450 11/29
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Olle Magnuson - Håkan Asplund 4 V+2 6 -480 4/36
Lotta Wiberg - Annika Landegren Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 4 V+2 9 -480 4/36
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 4 Ö+2 3 -480 4/36
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 3NT V+3 D -490 0/40