Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 16

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Väst giv
Ö-V i zon
KD1082
10
Dkn1054
K3
kn653
EKD8752

74

kn643
K863
E10962
E974
9
E972
Dkn85

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lena Fagerström - Michael Hagelin Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 5D V-2 K 500 40/0
Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 4 N+1 3 450 37/3
Berit Helge - Brita Matérn Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 5 N= 4 450 37/3
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Olle Magnuson - Håkan Asplund 4 S= E 420 32/8
Monica Öhnell - Per Christoffersson Crister Melander - Leif Alfons 4 S= E 420 32/8
Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson Bo Osterman - Marianne Osterman 4 N= 4 420 32/8
Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin Ulla Bohlin - Leif Norgren 5 V-1 D 100 28/12
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm 4 S-1 D -50 25/15
Gerhard Gammer - Magnus Hempel Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 4 N-1 4 -50 25/15
Birgitta Alenius - Lena Melin Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru 5D N-1 E -100 21/19
Birgitta Wallin - Leif Wallin Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 4 S-2 E -100 21/19
Per Hallman - Tina Hallman Christer Larsson - Torbjörn Holking 3 V+2 K -200 17/23
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Benkt Lundgren - Anita Brynje 3 V+2 D -200 17/23
Håkan Kjellberg - Margret Edström Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 5 V= D -650 11/29
Carin Lettermark - Marianne Karta Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 4 V+1 D -650 11/29
Lotta Wiberg - Annika Landegren Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 4 V+1 D -650 11/29
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 4 V+1 K -650 11/29
Sven Flink - Anders Galvenius Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 4 V+2 K -680 3/37
Clas Silfverhielm - Bertil Regardt Dick Everskog - Sven Andersson 4 V+2 K -680 3/37
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Walter Kegö - Ingvar Wiström 4 V+2 K -680 3/37
Bo Brismar - Inge Johannesson Anders Perning - Ralf Treffner 4 V+2 D -680 3/37