Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 15

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Syd giv
N-S i zon
D7
10653
2
KDkn1097
Kkn85
Ekn74
D10
E53
E6
D
Ekn98654
642
109432
K982
K73
8

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 5 Ö-2 8 100 40/0
Ulla Bohlin - Leif Norgren Crister Melander - Leif Alfons 3NT V-1 K 50 37/3
Birgitta Wallin - Leif Wallin Bo Brismar - Inge Johannesson 3NT V-1 9 50 37/3
Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 2NT V= K -120 34/6
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Benkt Lundgren - Anita Brynje 3 Ö+2 8 -150 32/8
Sven Flink - Anders Galvenius Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 1NT V+3 K -180 30/10
Christer Larsson - Torbjörn Holking Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist 5 Ö= 8 -400 28/12
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Birgitta Alenius - Lena Melin 3NT V+1 K -430 22/18
Walter Kegö - Ingvar Wiström Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT V+1 K -430 22/18
Dick Everskog - Sven Andersson Karin Schiöld - Elisabeth Stern 3NT V+1 9 -430 22/18
Monica Öhnell - Per Christoffersson Olle Magnuson - Håkan Asplund 3NT V+1 9 -430 22/18
Berit Helge - Brita Matérn Lotta Wiberg - Annika Landegren 3NT V+1 K -430 22/18
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 3NT V+2 7 -460 9/31
Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm Lena Fagerström - Michael Hagelin 3NT V+2 9 -460 9/31
Håkan Kjellberg - Margret Edström Per Hallman - Tina Hallman 3NT V+2 K -460 9/31
Gunvor Sjöström - Disa Nilsson Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 3NT V+2 7 -460 9/31
Carin Lettermark - Marianne Karta Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 3NT V+2 K -460 9/31
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 3NT V+2 K -460 9/31
Anders Perning - Ralf Treffner Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 3NT V+2 K -460 9/31
Bo Osterman - Marianne Osterman Gerhard Gammer - Magnus Hempel 3NT V+2 K -460 9/31
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 3NT V+4 K -520 0/40