Kommande tävlingar
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
07/12 Malmö BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 14

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Öst giv
ingen i zon
98
Dkn8
D3
EKkn984
Ekn2
E752
Ekn108
63
76543
1096
654
102
KD10
K43
K972
D75

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm Lena Fagerström - Michael Hagelin 4D N= 4 510 40/0
Sven Flink - Anders Galvenius Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3NT S+1 2 430 35/5
Gunvor Sjöström - Disa Nilsson Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind 3NT S+1 Kn 430 35/5
Birgitta Wallin - Leif Wallin Bo Brismar - Inge Johannesson 3NT S+1 E 430 35/5
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 3NT S+1 2 430 35/5
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell 3NT S= 5 400 25/15
Christer Larsson - Torbjörn Holking Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist 3NT S= 10 400 25/15
Dick Everskog - Sven Andersson Karin Schiöld - Elisabeth Stern 3NT S= 2 400 25/15
Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm 3NT S= 5 400 25/15
Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson 3NT S= 5 400 25/15
Kerstin Feinberg - Agneta Neuman Benkt Lundgren - Anita Brynje 3NT S= 10 400 25/15
Anita Hammarstedt - Pierre Grahn Birgitta Alenius - Lena Melin 2NT S+2 2 180 18/22
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 3 N+2 4 150 16/24
Håkan Kjellberg - Margret Edström Per Hallman - Tina Hallman 3 N+1 9 130 10/30
Carin Lettermark - Marianne Karta Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 2 N+2 3 130 10/30
Walter Kegö - Ingvar Wiström Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 2 N+2 10 130 10/30
Berit Helge - Brita Matérn Lotta Wiberg - Annika Landegren 3 N+1 10 130 10/30
Bo Osterman - Marianne Osterman Gerhard Gammer - Magnus Hempel 2 N+2 6 130 10/30
Ulla Bohlin - Leif Norgren Crister Melander - Leif Alfons 5 N-1 6 -50 3/37
Monica Öhnell - Per Christoffersson Olle Magnuson - Håkan Asplund 3NT S-1 10 -50 3/37
Anders Perning - Ralf Treffner Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall 6 N-2 3 -100 0/40