Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Fredagsgodis 2018-08-17 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Fredagsgodis 2018-08-17

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2018.08.17

Nord giv
ingen i zon
EK10
8
7543
K10642
763
K102
KD108
D75
kn952
Dkn754
kn2
kn8
D84
E963
E96
E93

Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Benkt Lundgren - Anita Brynje Marianne Sundeman - Elisabeth Ahlström 3NT S= 8 400 40/0
Ann-Charlotte Cedervall - Anita Edholm Bo Brismar - Inge Johannesson 2NT N+2 4 180 37/3
Gunnar Albertsson - Gunvor Albertsson Gerhard Gammer - Magnus Hempel 1NT N+3 5 180 37/3
Sven Flink - Anders Galvenius Håkan Kjellberg - Margret Edström 1NT N+2 5 150 28/12
Gunilla Leijonhielm - Jan Leijonhielm Anita Hammarstedt - Pierre Grahn 1NT N+2 5 150 28/12
Olle Magnuson - Håkan Asplund Gunvor Sjöström - Disa Nilsson 1NT N+2 Kn 150 28/12
Walter Kegö - Ingvar Wiström Dick Everskog - Sven Andersson 2NT S+1 K 150 28/12
Ann Wermelin - Bennet Wermelin Monica Öhnell - Per Christoffersson 1NT N+2 2 150 28/12
Margareta Andersson Hartwig - Nina Palm Löfwall Lotta Wiberg - Annika Landegren 1NT N+2 2 150 28/12
Britt-Marie Rydén - Ingun Boström Kerstin Feinberg - Agneta Neuman 2NT S+1 8 150 28/12
Per Hallman - Tina Hallman Lena Fagerström - Michael Hagelin 2 N+2 5 130 19/21
Claes Månsson - Sven-Erik Åkerlind Ann-Helen Lundqvist - Annika Wedin 4 S= D 130 19/21
Birgitta Wallin - Leif Wallin Kerstin Haldosén - Kerstin Dinell 1 S+1 K 110 16/24
Carin Lettermark - Marianne Karta Ulla Bohlin - Leif Norgren 1NT N= 5 90 13/27
Crister Melander - Leif Alfons Gunnar Ericsson - Åsa Trollborg 1NT N= 4 90 13/27
Bo Osterman - Marianne Osterman Birgitta Dahlén - Jan Olof Dahlén 1 S= K 80 10/30
Ann-Cathrin Svensson - Inger Vieru Christer Larsson - Torbjörn Holking 2NT S-1 K -50 6/34
Ingrid Frey - Karin Axnäs Stigell Birgitta Alenius - Lena Melin 2NT S-1 K -50 6/34
Berit Helge - Brita Matérn Anders Perning - Ralf Treffner 2NT S-1 8 -50 6/34
Maj-Britt Göranson - Kerstin Nordqvist Lars Kronvall - Ingrid Lindberg 3NT S-2 2 -100 1/39
Karin Schiöld - Elisabeth Stern Clas Silfverhielm - Bertil Regardt 3NT N-2 5 -100 1/39