Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
EK9752
7
kn1076
106
#
D863
kn6
E5
D8754
#
104
KD4
KD82
Kkn32
#
kn
E1098532
943
E9

Optimalt kontrakt: 4D N-2 -300
 NT
N45884
S45884
Ö86559
V86559
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Peter Moricz - Mats Andersson 2D N= K 470 42.0/0.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 4 V-4 E 200 40.0/2.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 4 V-3 E 150 37.0/5.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren 5 Ö-3 E 150 37.0/5.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N= 2 140 34.0/8.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Susanne Levin - Per-Olof Olehn 2 S= E 110 32.0/10.0
Ulla Borgström - Monica Wester Hans Ryning - Gösta Wiik 4 V-2 E 100 30.0/12.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 3 V-1 E 50 26.0/16.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 V-1 E 50 26.0/16.0
Mona Berge - Ulla Öberg Jan Clementsson - Lars Becklén 3 Ö-1 E 50 26.0/16.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 N-1 3 -50 18.0/24.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Håkan Linse - Ove Järnström 3 S-1 7 -50 18.0/24.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 S-1 E -50 18.0/24.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 S-1 E -50 18.0/24.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 S-1 E -50 18.0/24.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 Ö= Kn -90 12.0/30.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Christian Frisk - Mona Andersson 3 S-2 E -100 7.0/35.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Zalman Puterman - Maria Tendler 3 S-2 E -100 7.0/35.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S-2 E -100 7.0/35.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Thomas Davy - Karen Nielsen 3 S-2 E -100 7.0/35.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2NT Ö= E -120 2.0/40.0
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Klas Bellander - Johan Erlandsson 4 S-3 E -150 0.0/42.0
Barbro Melander - Britten Synnergren     - -/16.6