Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Syd giv
alla i zon
#
KD8764
9
E987
106
#
2
kn7652
106
EKD54
#
E105
EKD83
D42
kn7
#
kn93
104
Kkn53
9832

Optimalt kontrakt: 5D S-2 -500
 NT
N27092
S27092
Ö1141149
V1141149
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Klas Bellander - Johan Erlandsson 6 V-1 E 100 42.0/0.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Susanne Levin - Per-Olof Olehn 3 N-1 E -100 40.0/2.0
Ulla Borgström - Monica Wester Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö+4 Kn -260 38.0/4.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 Ö+1 3 -650 34.0/8.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö+1 3 -650 34.0/8.0
Mona Berge - Ulla Öberg Jan Clementsson - Lars Becklén 5 V= E -650 34.0/8.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+2 3 -680 25.0/17.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö+2 Kn -680 25.0/17.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 Ö+2 9 -680 25.0/17.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Cornelia Tiller - Magnus Friberg 5 V+1 E -680 25.0/17.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren 4 V+2 K -680 25.0/17.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 Ö+2 3 -680 25.0/17.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö+3 3 -710 9.0/33.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 4 V+3 K -710 9.0/33.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+3 3 -710 9.0/33.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Håkan Linse - Ove Järnström 4 Ö+3 3 -710 9.0/33.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 V+3 K -710 9.0/33.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö+3 Kn -710 9.0/33.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Peter Moricz - Mats Andersson 4 Ö+3 Kn -710 9.0/33.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Agneta Johansson - Lars Svensson 4 Ö+3 Kn -710 9.0/33.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö+3 Kn -710 9.0/33.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 4 Ö+3 Kn -710 9.0/33.0
Barbro Melander - Britten Synnergren     - -/16.6