Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 6

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
Dkn9
K62
K943
Kkn2
#
K1086
Dkn5
Ekn72
D6
#
54
10987
D10865
97
#
E732
E43

E108543

Optimalt kontrakt: 6 S= 920
 NT
N12691010
S12691110
Ö16422
V16422
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Johan Erlandsson Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2D Ö-3 E 800 42.0/0.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 3NT N+3 5 490 40.0/2.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Susanne Levin - Per-Olof Olehn 3NT N+2 5 460 35.0/7.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT N+2 10 460 35.0/7.0
Peter Moricz - Mats Andersson Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 3NT N+2 5 460 35.0/7.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Lars Persson - Stefan Ziedén 3NT N+2 5 460 35.0/7.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Lars Andersson - Jill Franssohn 3NT N+1 6 430 27.0/15.0
Håkan Linse - Ove Järnström Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT N+1 6 430 27.0/15.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Milan Korac - Gunilla Wallin 3NT N+1 10 430 27.0/15.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3NT N+1 6 430 27.0/15.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Christian Frisk - Mona Andersson 3NT N= 10 400 17.0/25.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Anita Olofsson - Ulf Öjing 3NT N= 6 400 17.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 3NT N= 5 400 17.0/25.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 5 S= 8 400 17.0/25.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Barbro Melander - Britten Synnergren 3NT N= 10 400 17.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 3NT N= 10 400 17.0/25.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Åke Lindström - Britt Lindberg 2 S+3 D 200 9.0/33.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Ulla Borgström - Monica Wester 2D Ö-1 E 200 9.0/33.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 1NT N+3 5 180 6.0/36.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3 S+2 6 150 4.0/38.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 2 S+2 D 130 2.0/40.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 S= D 110 0.0/42.0
Mona Berge - Ulla Öberg     - 25.9/-