Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Väst giv
alla i zon
#
ED732
K2
1032
KD6
#
95
D743
985
9742
#
K108
1065
EK74
E108
#
kn64
Ekn98
Dkn6
kn53

Optimalt kontrakt: 3 N= 140
 NT
N78898
S77898
Ö65545
V65545
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Johan Erlandsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT N= E 600 42.0/0.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Hans Ryning - Gösta Wiik 2D Ö-1 4 200 40.0/2.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Peter Moricz - Mats Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Lars Andersson - Jill Franssohn 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Mona Berge - Ulla Öberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2 N+1 E 140 31.0/11.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3 N= 10 140 31.0/11.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Susanne Levin - Per-Olof Olehn 1NT S+1 4 120 22.0/20.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Barbro Melander - Britten Synnergren 2 V-1 E 100 20.0/22.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 1NT S= 3 90 17.0/25.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1NT S= 3 90 17.0/25.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 4 N-1 E -100 8.0/34.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 4 N-1 K -100 8.0/34.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 4 N-1 K -100 8.0/34.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 N-1 E -100 8.0/34.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Lars Persson - Stefan Ziedén 4 N-1 E -100 8.0/34.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 N-1 E -100 8.0/34.0
Cornelia Tiller - Magnus Friberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 4 N-1 E -100 8.0/34.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Håkan Linse - Ove Järnström 4D N-1 E -200 0.0/42.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - -/21.8