Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 3

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
kn7
7643
ED5
KD82
#
KD642
ED10
kn108
106
#
E83
K2
943
E9743
#
1095
kn985
K762
kn5

Optimalt kontrakt: 3NT V= -600
 NT
N55634
S55634
Ö78699
V78699
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Klas Bellander - Johan Erlandsson Thomas Davy - Karen Nielsen 4 V-1 4 100 41.0/1.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 V-1 E 100 41.0/1.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-1 10 -50 38.0/4.0
Cornelia Tiller - Magnus Friberg Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 S-2 10 -100 36.0/6.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V+1 3 -140 27.0/15.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 V= 4 -140 27.0/15.0
Peter Moricz - Mats Andersson Christian Frisk - Mona Andersson 2 V+1 7 -140 27.0/15.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 V+1 K -140 27.0/15.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Håkan Linse - Ove Järnström 3 V= 7 -140 27.0/15.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Lars Persson - Stefan Ziedén 2 V+1 K -140 27.0/15.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Barbro Melander - Britten Synnergren 3 V= 2 -140 27.0/15.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V+1 E -140 27.0/15.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 2NT V+1 4 -150 14.0/28.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Lars Andersson - Jill Franssohn 2NT V+1 7 -150 14.0/28.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2NT V+1 2 -150 14.0/28.0
Mona Berge - Ulla Öberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2NT V+1 5 -150 14.0/28.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT V+1 3 -150 14.0/28.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 V+1 K -170 7.0/35.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 V+2 7 -170 7.0/35.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Susanne Levin - Per-Olof Olehn 3 V+2 K -200 3.0/39.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 V+2 7 -200 3.0/39.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3NT V= K -600 0.0/42.0
Ulla Borgström - Monica Wester     - -/21.8