Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Väst giv
ingen i zon
#
E73
D75
kn
K109643
#
KDkn85
kn6
E98532
#
92
E1092
KD764
E8
#
1064
K843
10
Dkn752

Optimalt kontrakt: 6 V= -980
 NT
N71411
S71311
Ö5128128
V5128128
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö-2 5 100 42.0/0.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3NT Ö-1 D 50 36.0/6.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Christian Frisk - Mona Andersson 3NT Ö-1 D 50 36.0/6.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Susanne Levin - Per-Olof Olehn 7 Ö-1 D 50 36.0/6.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3NT Ö-1 D 50 36.0/6.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Åke Lindström - Britt Lindberg 3NT Ö-1 2 50 36.0/6.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 3 V+3 E -170 30.0/12.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 V+3 Kn -200 28.0/14.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 5 V= 10 -400 26.0/16.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 5 Ö+1 D -420 18.0/24.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Zalman Puterman - Maria Tendler 5 Ö+1 D -420 18.0/24.0
Håkan Linse - Ove Järnström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 Ö+1 7 -420 18.0/24.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Karlsson - Ann Bomark 5 Ö+1 10 -420 18.0/24.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Cornelia Tiller - Magnus Friberg 5 Ö+1 4 -420 18.0/24.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Hans Ryning - Gösta Wiik 5 Ö+1 D -420 18.0/24.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren 5 V+1 9 -420 18.0/24.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Anders Olsson - Sten Ahlgren 4D N-3 K -500 10.0/32.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 6 Ö= 3 -920 5.0/37.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 6 V= E -920 5.0/37.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Peter Moricz - Mats Andersson 6 V= 3 -920 5.0/37.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mona Berge - Ulla Öberg 6 V= E -920 5.0/37.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Carin Millar - Bodil Mörnstad 6D Ö= D -1090 0.0/42.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg     - 21.9/-