Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Syd giv
alla i zon
#
D2
Kkn95
E742
982
#
K9743
D6
Kkn9
1043
#
kn
E8432
D105
Kkn75
#
E10865
107
863
ED6

Optimalt kontrakt: 2 S= 90
 NT
N78777
S78777
Ö65665
V65665
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2D S= D 670 42.0/0.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 Ö-3 8 300 38.0/4.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 3 Ö-3 E 300 38.0/4.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Hans Ryning - Gösta Wiik 2 V-3 E 300 38.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1NT Ö-2 6 200 29.0/13.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Christian Frisk - Mona Andersson 2 Ö-2 8 200 29.0/13.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Björn Karlsson - Ann Bomark 2 V-2 D 200 29.0/13.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Carin Millar - Bodil Mörnstad 2NT V-2 2 200 29.0/13.0
Ulla Borgström - Monica Wester Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 2 Ö-2 8 200 29.0/13.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Thomas Davy - Karen Nielsen 1NT Ö-2 6 200 29.0/13.0
Lars Andersson - Jill Franssohn Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 1NT Ö-1 6 100 20.0/22.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Lars G Svensson - Hanna Söderberg 2NT Ö-1 6 100 20.0/22.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Mona Berge - Ulla Öberg 2NT V-1 D 100 20.0/22.0
Håkan Linse - Ove Järnström Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N= Kn 90 16.0/26.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Susanne Levin - Per-Olof Olehn 1 S= D 80 14.0/28.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Zalman Puterman - Maria Tendler Pass   8.0/34.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Pass   8.0/34.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Peter Moricz - Mats Andersson Pass   8.0/34.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Pass   8.0/34.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Pass   8.0/34.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Åke Lindström - Britt Lindberg 1NT V= 9 -90 2.0/40.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 1NT V+2 2 -150 0.0/42.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg     - 21.9/-