Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 22

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Öst giv
Ö-V i zon
#
1083
7
kn76
K107642
#
2
ED1092
1082
Dkn53
#
K965
kn85
ED94
E9
#
EDkn74
K643
K53
8

Optimalt kontrakt: 4D S-3 -500
 NT
N63373
S63373
Ö781069
V781069
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Olsson - Sten Ahlgren Björn Karlsson - Ann Bomark 4 V-2 3 200 41.0/1.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Åke Lindström - Britt Lindberg 4D V-1 7 200 41.0/1.0
Peter Moricz - Mats Andersson Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 S= E 140 38.0/4.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 V-1 10 100 33.0/9.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Christian Frisk - Mona Andersson 3 V-1 10 100 33.0/9.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Lars Persson - Stefan Ziedén 2 V-1 4 100 33.0/9.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 V-1 2 100 33.0/9.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Lars Andersson - Jill Franssohn 3 N-1 6 -50 26.0/16.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 4 S-1 8 -50 26.0/16.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Adam Wasserstrom - Karin Eresund 2 S-1 2 -50 26.0/16.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Zalman Puterman - Maria Tendler 1 V= 3 -80 22.0/20.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 S-2 E -100 20.0/22.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 2 V= 10 -110 18.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2NT Ö+1 E -150 15.0/27.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars G Svensson - Hanna Söderberg 1NT V+2 7 -150 15.0/27.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Jan Clementsson - Lars Becklén 2 V+2 3 -170 12.0/30.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2NT Ö+2 Kn -180 9.0/33.0
Håkan Linse - Ove Järnström Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 1NT V+3 6 -180 9.0/33.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 S-4 2 -200 6.0/36.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Thomas Davy - Karen Nielsen 3D S-2 E -300 4.0/38.0
Ulla Borgström - Monica Wester Agneta Johansson - Lars Svensson 4 V= 7 -620 2.0/40.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Cornelia Tiller - Magnus Friberg 3NT V+1 7 -630 0.0/42.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren     - -/19.7