Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 20

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Väst giv
alla i zon
#
K10953
654
kn72
32
#
kn87
E873
K1085
E6
#
ED642
kn10
ED4
Dkn5
#

KD92
963
K109874

Optimalt kontrakt: 5 V= -650
 NT
N62323
S62323
Ö71091110
V71091110
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö-1 K 100 41.0/1.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 4 Ö-1 K 100 41.0/1.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 2 S-1 Kn -100 38.0/4.0
Mona Berge - Ulla Öberg Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2NT Ö= 8 -120 36.0/6.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3NT V= 5 -600 30.0/12.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3NT V= 7 -600 30.0/12.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Lars Andersson - Jill Franssohn 3NT V= 5 -600 30.0/12.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Peter Moricz - Mats Andersson 3NT V= 2 -600 30.0/12.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT Ö= 9 -600 30.0/12.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 Ö= K -620 22.0/20.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 Ö= K -620 22.0/20.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Åke Lindström - Britt Lindberg 4 Ö= K -620 22.0/20.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V+1 10 -630 12.0/30.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT V+1 4 -630 12.0/30.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 3NT V+1 5 -630 12.0/30.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3NT Ö+1 4 -630 12.0/30.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT V+1 9 -630 12.0/30.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3NT V+1 5 -630 12.0/30.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT V+1 3 -630 12.0/30.0
Håkan Linse - Ove Järnström Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 3NT Ö+2 8 -660 2.0/40.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT V+2 5 -660 2.0/40.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3NT V+2 6 -660 2.0/40.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist     - -/16.2