Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 19

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Syd giv
Ö-V i zon
#
Kkn863
kn7654
6
E2
#
9752
KD982
K5
76
#
4
E10
E8432
Dkn854
#
ED10
3
Dkn1097
K1093

Optimalt kontrakt: 3 S= 140
 NT
N77798
S77797
Ö65645
V65645
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 4 N+1 E 450 42.0/0.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N= E 420 35.0/7.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Lars Andersson - Jill Franssohn 4 N= E 420 35.0/7.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 N= E 420 35.0/7.0
Mona Berge - Ulla Öberg Cornelia Tiller - Magnus Friberg 4 N= E 420 35.0/7.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 N= 8 420 35.0/7.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Åke Lindström - Britt Lindberg 4 N= D 420 35.0/7.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Thomas Davy - Karen Nielsen 3 V-4 6 400 28.0/14.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 2 V-2 6 200 26.0/16.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 N+1 5 170 22.0/20.0
Ulla Borgström - Monica Wester Lars G Svensson - Hanna Söderberg 2 N+2 E 170 22.0/20.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Rutger Persson - Claes Nilsson 2 N+2 E 170 22.0/20.0
Anders Olsson - Sten Ahlgren Peter Moricz - Mats Andersson 2NT S+1 K 150 18.0/24.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Hans Ryning - Gösta Wiik 2 N+1 E 140 15.0/27.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 2 N+1 E 140 15.0/27.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N-1 E -50 8.0/34.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 N-1 8 -50 8.0/34.0
Håkan Linse - Ove Järnström Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2 N-1 E -50 8.0/34.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 N-1 E -50 8.0/34.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 4 N-1 8 -50 8.0/34.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 2 Ö= 3 -90 2.0/40.0
Christian Frisk - Mona Andersson Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 4 N-2 E -100 0.0/42.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist     - -/16.2