Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 18

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Öst giv
N-S i zon
#
D42
E4
Ekn1074
kn74
#
E763
KD
K53
D932
#
1098
109653
82
K106
#
Kkn5
kn872
D96
E85

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N79779
S79779
Ö53664
V54664
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Peter Moricz - Mats Andersson Lars Andersson - Jill Franssohn 2NT S+2 2 180 42.0/0.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 1NT S+2 2 150 39.0/3.0
Christian Frisk - Mona Andersson Håkan Linse - Ove Järnström 1NT N+2 5 150 39.0/3.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Zalman Puterman - Maria Tendler 3 N+1 K 130 34.0/8.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 N+1 10 130 34.0/8.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Mona Berge - Ulla Öberg 2 N+2 K 130 34.0/8.0
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT S= 2 120 30.0/12.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 N+1 10 110 21.0/21.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 N= 6 110 21.0/21.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Anita Olofsson - Ulf Öjing 3 N= 6 110 21.0/21.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 2 N+1 6 110 21.0/21.0
Ulla Borgström - Monica Wester Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2 N+1 8 110 21.0/21.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Lars Persson - Stefan Ziedén 3 N= 10 110 21.0/21.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Rutger Persson - Claes Nilsson 3 N= 6 110 21.0/21.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 N= 10 110 21.0/21.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Klas Bellander - Johan Erlandsson 2 V-2 4 100 12.0/30.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Per-Olof Olehn 2 N= 6 90 10.0/32.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Carin Millar - Bodil Mörnstad 1 S= E 80 8.0/34.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 1 V-1 E 50 6.0/36.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anders Olsson - Sten Ahlgren 1NT S-1 3 -100 2.0/40.0
Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 N-1 2 -100 2.0/40.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Torgny Olsson - Gunlis Åberg 2 S-1 3 -100 2.0/40.0
Åke Lindström - Britt Lindberg     - 17.9/-