Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Nord giv
ingen i zon
#
E109
2
ED643
9864
#
KD4
E96
72
Dkn1073
#
kn752
8543
kn105
EK
#
863
KDkn107
K98
52

Optimalt kontrakt: 2 N= 90
 NT
N58746
S58746
Ö73363
V73363
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 3 Ö-3 8 150 40.0/2.0
Sven Grahn - Wiveca Lindström Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson 3 Ö-3 8 150 40.0/2.0
Ulla Borgström - Monica Wester Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2 Ö-3 K 150 40.0/2.0
Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 1 S+2 D 140 36.0/6.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 N+1 K 130 34.0/8.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 N= E 110 32.0/10.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Susanne Levin - Per-Olof Olehn 2 Ö-2 5 100 28.0/14.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Lars Persson - Stefan Ziedén 2 Ö-2 8 100 28.0/14.0
Jan Clementsson - Lars Becklén Klas Bellander - Johan Erlandsson 2 V-2 2 100 28.0/14.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Terezia Lagerman - Bengt Rylander 1NT V-1 4 50 20.0/22.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 2 Ö-1 K 50 20.0/22.0
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Torgny Olsson - Gunlis Åberg 1NT V-1 4 50 20.0/22.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Mona Berge - Ulla Öberg 2 V-1 2 50 20.0/22.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén 3 V-1 2 50 20.0/22.0
Peter Moricz - Mats Andersson Lars Andersson - Jill Franssohn 2 S-1 D -50 13.0/29.0
Christian Frisk - Mona Andersson Håkan Linse - Ove Järnström 3 N-1 E -50 13.0/29.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Anders Olsson - Sten Ahlgren 2 V= 2 -90 9.0/33.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Rutger Persson - Claes Nilsson 1NT V= 6 -90 9.0/33.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Zalman Puterman - Maria Tendler 2 V+2 2 -130 6.0/36.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Anita Olofsson - Ulf Öjing 2 Ö+1 8 -140 4.0/38.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Carin Millar - Bodil Mörnstad 3 N-3 E -150 2.0/40.0
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Agneta Johansson - Lars Svensson 2NT N-4 E -200 0.0/42.0
Åke Lindström - Britt Lindberg     - 17.9/-