Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 15

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Syd giv
N-S i zon
#
1064
kn107
D1086
953
#
ED87
954
K3
E1086
#
32
EK32
E752
K42
#
Kkn95
D86
kn94
Dkn7

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N23233
S23233
Ö1110111010
V1110111010
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 3NT Ö-1 4 50 42.0/0.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Mona Berge - Ulla Öberg 2 Ö+1 D -110 40.0/2.0
Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 1NT Ö+1 4 -120 38.0/4.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 1NT Ö+3 4 -180 36.0/6.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson 2 Ö+3 D -200 34.0/8.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT Ö= 7 -400 21.0/21.0
Peter Moricz - Mats Andersson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT V= 6 -400 21.0/21.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT Ö= 5 -400 21.0/21.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Lars Andersson - Jill Franssohn 3NT Ö= 7 -400 21.0/21.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Zalman Puterman - Maria Tendler 3NT Ö= 5 -400 21.0/21.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Håkan Linse - Ove Järnström 3NT Ö= 4 -400 21.0/21.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Jan Clementsson - Lars Becklén 3NT Ö= 5 -400 21.0/21.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3NT V= 6 -400 21.0/21.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Agneta Johansson - Lars Svensson 3NT V= 7 -400 21.0/21.0
Cornelia Tiller - Magnus Friberg Lars G Svensson - Hanna Söderberg 3NT Ö= D -400 21.0/21.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Rutger Persson - Claes Nilsson 3NT Ö= 5 -400 21.0/21.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 3NT Ö= D -400 21.0/21.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Christian Frisk - Mona Andersson 3NT Ö+1 6 -430 6.0/36.0
Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz Milan Korac - Gunilla Wallin 3NT Ö+1 5 -430 6.0/36.0
Ulla Borgström - Monica Wester Thomas Davy - Karen Nielsen 3NT Ö+1 5 -430 6.0/36.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Anders Olsson - Sten Ahlgren 3NT Ö+2 D -460 1.0/41.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3NT Ö+2 4 -460 1.0/41.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson     - 27.6/-