Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 14

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Öst giv
ingen i zon
#
8
D1076
E10765
Ekn3
#
kn10765
85
kn843
105
#
E2
EKkn
K92
D9874
#
KD943
9432
D
K62

Optimalt kontrakt: 2NTD Ö-1 100
 NT
N66876
S66776
Ö77567
V77466
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Rutger Persson - Claes Nilsson Hans Ryning - Gösta Wiik 1NT Ö-3 4 150 42.0/0.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 2 N+1 E 140 39.0/3.0
Peter Moricz - Mats Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 2 S+1 10 140 39.0/3.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 2 Ö-2 D 100 33.0/9.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Andersson - Jill Franssohn 2 Ö-2 D 100 33.0/9.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 2 Ö-2 D 100 33.0/9.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Cornelia Tiller - Magnus Friberg 3 Ö-2 K 100 33.0/9.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Anders Olsson - Sten Ahlgren 3 V-1 8 50 22.0/20.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3 Ö-1 D 50 22.0/20.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT Ö-1 K 50 22.0/20.0
Christian Frisk - Mona Andersson Milan Korac - Gunilla Wallin 3 Ö-1 K 50 22.0/20.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3NT Ö-1 K 50 22.0/20.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Mona Berge - Ulla Öberg 2 Ö-1 D 50 22.0/20.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Barbro Melander - Britten Synnergren 2 Ö-1 D 50 22.0/20.0
Håkan Linse - Ove Järnström Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 3 N-1 4 -50 13.0/29.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 N-1 E -50 13.0/29.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 1NT Ö= K -90 8.0/34.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Lars G Svensson - Hanna Söderberg 1NT Ö= 9 -90 8.0/34.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Jan Clementsson - Lars Becklén 1 Ö+1 D -90 8.0/34.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Björn Karlsson - Ann Bomark 2 N-2 E -100 3.0/39.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 3 N-2 E -100 3.0/39.0
Ulla Borgström - Monica Wester Carin Millar - Bodil Mörnstad 1NT Ö+2 9 -150 0.0/42.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén     - 21.1/-