Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 13

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Nord giv
alla i zon
#
ED
E104
E986
Ekn92
#
Kkn105
98
Dkn1054
KD
#
986432
75
K72
43
#
7
KDkn632
3
108765

Optimalt kontrakt: 6 N= 1430
 NT
N12612610
S12612610
Ö16161
V16161
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Agneta Johansson - Lars Svensson Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4NT N+2 4 690 42.0/0.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 5 S+1 5 680 27.0/15.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 4 S+2 D 680 27.0/15.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Lars Andersson - Jill Franssohn 4 S+2 K 680 27.0/15.0
Peter Moricz - Mats Andersson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 S+2 K 680 27.0/15.0
Håkan Linse - Ove Järnström Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 4 S+2 D 680 27.0/15.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Anders Olsson - Sten Ahlgren 5 S+1 10 680 27.0/15.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Terezia Lagerman - Bengt Rylander 4 N+2 4 680 27.0/15.0
Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö Björn Karlsson - Ann Bomark 4 S+2 D 680 27.0/15.0
Christian Frisk - Mona Andersson Milan Korac - Gunilla Wallin 4 N+2 4 680 27.0/15.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 4 S+2 10 680 27.0/15.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Lars G Svensson - Hanna Söderberg 4 S+2 D 680 27.0/15.0
Ulla Borgström - Monica Wester Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 S+2 K 680 27.0/15.0
Klas Bellander - Johan Erlandsson Torgny Olsson - Gunlis Åberg 4 S+2 10 680 27.0/15.0
Thomas Davy - Karen Nielsen Cornelia Tiller - Magnus Friberg 4 S+2 9 680 27.0/15.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT N+2 2 660 12.0/30.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Mona Berge - Ulla Öberg 4 S+1 K 650 9.0/33.0
Lars Persson - Stefan Ziedén Barbro Melander - Britten Synnergren 4 S+1 K 650 9.0/33.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT N+1 9 630 6.0/36.0
Susanne Levin - Per-Olof Olehn Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson 3 S+3 D 230 4.0/38.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 N+3 9 170 2.0/40.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3 Ö-1 10 100 0.0/42.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén     - 21.1/-