Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 12

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Väst giv
N-S i zon
#
10
32
ED107643
D73
#
Kkn6
K986
kn5
K964
#
D82
Dkn54
92
kn1085
#
E97543
E107
K8
E2

Optimalt kontrakt: 7D V-8 2000
 NT
N7137910
S7137910
Ö50542
V50542
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 3NT S+3 4 690 42.0/0.0
Peter Moricz - Mats Andersson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3NT N+2 5 660 40.0/2.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Susanne Levin - Per-Olof Olehn 3NT S+1 8 630 34.0/8.0
Håkan Linse - Ove Järnström Sven Grahn - Wiveca Lindström 3NT S+1 6 630 34.0/8.0
Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3NT S+1 6 630 34.0/8.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars Persson - Stefan Ziedén 3NT S+1 9 630 34.0/8.0
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3NT S+1 6 630 34.0/8.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 S= Kn 620 28.0/14.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Torgny Olsson - Gunlis Åberg 5 N= D 600 26.0/16.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Adam Wasserstrom - Karin Eresund 3 N+4 Kn 190 24.0/18.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Ulla Borgström - Monica Wester 3 S+1 8 170 22.0/20.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 N+2 2 150 20.0/22.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Lars Andersson - Jill Franssohn 3 S= 6 140 13.0/29.0
Christian Frisk - Mona Andersson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 S= Kn 140 13.0/29.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Clementsson - Lars Becklén 3 S= 8 140 13.0/29.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Agneta Johansson - Lars Svensson 3 S= 6 140 13.0/29.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Cornelia Tiller - Magnus Friberg 2 S+1 8 140 13.0/29.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Thomas Davy - Karen Nielsen 2 S+1 6 140 13.0/29.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 2 S= Kn 110 6.0/36.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Klas Bellander - Johan Erlandsson 2 Ö-1 E 50 4.0/38.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren Pass   2.0/40.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Hans Ryning - Gösta Wiik 5 N-1 Kn -100 0.0/42.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson     - 18.0/-