Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Syd giv
ingen i zon
#
K10974
kn103
D8
K94
#
853
D4
653
Ekn876
#
E62
E987652
EK
2
#
Dkn
K
kn109742
D1053

Optimalt kontrakt: 4 V= -420
 NT
N68353
S68353
Ö751089
V751089
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Milan Korac - Gunilla Wallin Susanne Levin - Per-Olof Olehn 4 Ö-1 D 50 42.0/0.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 3 Ö= Kn -140 34.0/8.0
Håkan Linse - Ove Järnström Sven Grahn - Wiveca Lindström 3 Ö= 5 -140 34.0/8.0
Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard 3 Ö= D -140 34.0/8.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Torgny Olsson - Gunlis Åberg 3 Ö= Kn -140 34.0/8.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Cornelia Tiller - Magnus Friberg 3 Ö= Kn -140 34.0/8.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Hans Ryning - Gösta Wiik 3 Ö= Kn -140 34.0/8.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Ulla Borgström - Monica Wester 2 Ö+1 7 -140 34.0/8.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson 3 Ö+1 9 -170 18.0/24.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Terezia Lagerman - Bengt Rylander 2 Ö+2 Kn -170 18.0/24.0
Peter Moricz - Mats Andersson Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 3 Ö+1 D -170 18.0/24.0
Anita Olofsson - Ulf Öjing Lars Andersson - Jill Franssohn 2 Ö+2 Kn -170 18.0/24.0
Christian Frisk - Mona Andersson Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand 3 Ö+1 D -170 18.0/24.0
Mona Berge - Ulla Öberg Lars Persson - Stefan Ziedén 3 Ö+1 3 -170 18.0/24.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Agneta Johansson - Lars Svensson 3 Ö+1 D -170 18.0/24.0
Lars G Svensson - Hanna Söderberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 3 Ö+1 Kn -170 18.0/24.0
Carin Millar - Bodil Mörnstad Thomas Davy - Karen Nielsen 3 Ö+1 D -170 18.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö= Kn -420 4.0/38.0
Björn Karlsson - Ann Bomark Ulf Pernvi - Ann Lilliengren 4 Ö= 4 -420 4.0/38.0
Zalman Puterman - Maria Tendler Adam Wasserstrom - Karin Eresund 4 Ö= Kn -420 4.0/38.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Jan Clementsson - Lars Becklén 4 Ö= D -420 4.0/38.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Klas Bellander - Johan Erlandsson 4 Ö= 10 -420 4.0/38.0
Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson     - 18.0/-