Kommande tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
Rapporterade tävlingar
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
07/09 SM Par Junior - omgång 2
BK Bridgehuset » Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Onsdag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-08-22

Bricka 10

BK Bridgehuset, Sverige 2018.08.22

? ?
Öst giv
alla i zon
#
D
E97
kn8762
E984
#
E853
kn10
K1094
Kkn7
#
Kkn762
KD63

D1063
#
1094
8542
ED53
52

Optimalt kontrakt: 5 Ö= -650
 NT
N47424
S47424
Ö968119
V968119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ulla Borgström - Monica Wester Lars Persson - Stefan Ziedén 2 V+1 E -140 42.0/0.0
Adam Wasserstrom - Karin Eresund Johnny Nielsen - Dennis Alsensjö 4 Ö= 3 -620 38.0/4.0
Terezia Lagerman - Bengt Rylander Anita Olofsson - Ulf Öjing 4 Ö= E -620 38.0/4.0
Ulla Wästberg - Jan-Erik Olsson Carin Millar - Bodil Mörnstad 4 Ö= 5 -620 38.0/4.0
Stig Unoson - Anne-Catherine Svenning Anita Persson - Britta-Lena Rundcrantz 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Thomas Ehrstedt - Märit Åstrand Susanne Levin - Per-Olof Olehn 4 Ö+1 4 -650 17.0/25.0
Bodil Wikström - Gunilla Lundskog-Svensson Sven Grahn - Wiveca Lindström 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lars Andersson - Jill Franssohn 4 V+1 E -650 17.0/25.0
Anders Nordberg - Gunilla Rasmusson Zalman Puterman - Maria Tendler 4 Ö+1 E -650 17.0/25.0
Mari Segerberg - Judit Derzsi-Jalgard Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Milan Korac - Gunilla Wallin Håkan Myrhagen - Hanna Lewandowski 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Håkan Linse - Ove Järnström Anders Olsson - Sten Ahlgren 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Ulf Pernvi - Ann Lilliengren Peter Moricz - Mats Andersson 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Sonja Lindblom - Ingegerd Jeppsson Björn Karlsson - Ann Bomark 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Mona Berge - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+1 4 -650 17.0/25.0
Sonja Christensson - Ing-Britt Jurén Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 4 V+1 E -650 17.0/25.0
Åke Lindström - Britt Lindberg Lars G Svensson - Hanna Söderberg 4 Ö+1 8 -650 17.0/25.0
Svante Dahl - Carl-Johan Lindgren Thomas Davy - Karen Nielsen 4 Ö+1 E -650 17.0/25.0
Barbro Melander - Britten Synnergren Jan Clementsson - Lars Becklén 4 Ö+1 8 -650 17.0/25.0
Torgny Olsson - Gunlis Åberg Mikael Gustafsson - Margaretha Gustafsson 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Agneta Johansson - Lars Svensson Klas Bellander - Johan Erlandsson 4 Ö+1 5 -650 17.0/25.0
Cornelia Tiller - Magnus Friberg Lisbeth Bengtsson - Ann-Christin Quist 4 Ö+1 10 -650 17.0/25.0
Rutger Persson - Claes Nilsson     - 21.3/-