Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Väst giv
ingen i zon
D5
1064
Ekn864
kn82

D2
KD9532
EK1073
K9743
Kkn753
7
64
Ekn10862
E98
10
D95

Optimalt kontrakt: 2 V= -90
 NT
N54677
S54677
Ö88765
V88765
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Annika Bååth - Lena Sjögren Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 3 V-3 D 150 34.0/2.0
Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 4 V-3 D 150 34.0/2.0
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Ann Bellander - Catharina Necking 2NT V-3 8 150 34.0/2.0
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Anders Nordberg - Barbro Melander 4 V-2 10 100 29.0/7.0
Lars Jeppsson - Rolf Nilsson Sonja Christensson - Elsa Olsson 3NT Ö-2 Kn 100 29.0/7.0
Marianne Jerre - Sven Jerre Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin 3 V-1 D 50 22.0/14.0
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Alice Hammartorp - Roland Hammartorp 2NT Ö-1 10 50 22.0/14.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Axel Severson - Christina Severson 3 V-1 D 50 22.0/14.0
Gunilla Stöhr - Sally Winther Liselotte Carlsson - Renée Lindgren 2NT V-1 10 50 22.0/14.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 3 V-1 D 50 22.0/14.0
Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén Ingrid Larsson - Ingrid Wickström 2 S-1 E -50 15.0/21.0
Berit Kallstenius - Marianne Falck Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 3 S-1 E -50 15.0/21.0
Iréne Grahn - Gerd Roos Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand 2 V= E -90 12.0/24.0
Bella Danowsky - Ulf Danowsky Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 4 S-2 E -100 9.0/27.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Bengt Nilsson - Irene Nilsson 3 S-2 E -100 9.0/27.0
Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl Mats G Bååth - Leif Sjögren 3 V= 5 -110 5.0/31.0
Mats Rengbo - Bodil Stenshed Karin Eresund - Adam Wasserstrom 3 V= 5 -110 5.0/31.0
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Ruth Gustavsson - Irma Svensson 3NT Ö= 8 -400 2.0/34.0
Margareth Bengtsson - Inger Edström Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 3NT Ö+1 Kn -430 0.0/36.0