Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 24

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Väst giv
ingen i zon
9
D1063
K1085
EK93
EK1065
Kkn82
kn74
2
kn8743
4
ED9
kn1075
D2
E975
632
D864

Optimalt kontrakt: 5 V= -450
 NT
N75624
S75624
Ö677119
V677119
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Bella Danowsky - Ulf Danowsky 4 S-4 E -200 34.0/2.0
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Sonja Christensson - Elsa Olsson 2 V+3 E -200 34.0/2.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Rutger Persson - Claes Nilsson 2 V+3 E -200 34.0/2.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 5 S-5 5 -250 30.0/6.0
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Karin Eresund - Adam Wasserstrom 4 V= E -420 24.0/12.0
Bengt Nilsson - Irene Nilsson Mats Rengbo - Bodil Stenshed 4 V= K -420 24.0/12.0
Anders Nordberg - Barbro Melander Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 4 V= E -420 24.0/12.0
Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl Iréne Grahn - Gerd Roos 4 V= E -420 24.0/12.0
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén 4 V= E -420 24.0/12.0
Ann Bellander - Catharina Necking Alice Hammartorp - Roland Hammartorp 4 V+1 E -450 10.0/26.0
Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin Annika Bååth - Lena Sjögren 4 V+1 E -450 10.0/26.0
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson 4 V+1 E -450 10.0/26.0
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Marianne Jerre - Sven Jerre 4 V+1 Kn -450 10.0/26.0
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Berit Kallstenius - Marianne Falck 4 V+1 3 -450 10.0/26.0
Ruth Gustavsson - Irma Svensson Lars Jeppsson - Rolf Nilsson 4 V+1 K -450 10.0/26.0
Gunilla Stöhr - Sally Winther Margareth Bengtsson - Inger Edström 4 V+1 E -450 10.0/26.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Axel Severson - Christina Severson 4 V+1 E -450 10.0/26.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 4 V+1 K -450 10.0/26.0
Mats G Bååth - Leif Sjögren Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 5D S-7 E -1700 0.0/36.0