Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 23

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Syd giv
alla i zon
963
K975
E8
E972
D
EDkn108643
1074
8
EKkn84

Kkn5
KD543
10752
2
D9632
kn106

Optimalt kontrakt: 4 V= -620
 NT
N55245
S44243
Ö881088
V881088
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Sonja Christensson - Elsa Olsson 3NT Ö-3 3 300 36.0/0.0
Anders Nordberg - Barbro Melander Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 4 V-2 E 200 33.0/3.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 4 V-2 E 200 33.0/3.0
Gunilla Stöhr - Sally Winther Margareth Bengtsson - Inger Edström 5 V-1 9 100 30.0/6.0
Ann Bellander - Catharina Necking Alice Hammartorp - Roland Hammartorp 3NT Ö= 2 -600 26.0/10.0
Mats G Bååth - Leif Sjögren Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten 3NT Ö= 3 -600 26.0/10.0
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Marianne Jerre - Sven Jerre 3NT Ö= 6 -600 26.0/10.0
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Karin Eresund - Adam Wasserstrom 4 V= E -620 15.0/21.0
Bengt Nilsson - Irene Nilsson Mats Rengbo - Bodil Stenshed 4 V= E -620 15.0/21.0
Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl Iréne Grahn - Gerd Roos 4 V= 8 -620 15.0/21.0
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Berit Kallstenius - Marianne Falck 4 V= E -620 15.0/21.0
Ruth Gustavsson - Irma Svensson Lars Jeppsson - Rolf Nilsson 4 V= E -620 15.0/21.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Axel Severson - Christina Severson 4 V= E -620 15.0/21.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Rutger Persson - Claes Nilsson 4 V= E -620 15.0/21.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 4 V= E -620 15.0/21.0
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Bella Danowsky - Ulf Danowsky 4 V+1 E -650 4.0/32.0
Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin Annika Bååth - Lena Sjögren 4 V+1 E -650 4.0/32.0
Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén 4 V+1 E -650 4.0/32.0
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson 4D V= E -790 0.0/36.0