Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 21

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Nord giv
N-S i zon
E753
ED98
E7
D72
KD
K7643
Dkn32
Kkn
1086
1052
84
E10864
kn942
kn
K10965
953

Optimalt kontrakt: 4 N= 620
 NT
N787108
S787108
Ö65634
V65635
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 2 N+2 4 170 36.0/0.0
Berit Kallstenius - Marianne Falck Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén 2 S= D 110 34.0/2.0
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Margareth Bengtsson - Inger Edström 2 Ö-2 Kn 100 31.0/5.0
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson 2 V-2 3 100 31.0/5.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Gunilla Stöhr - Sally Winther 1NT N= 10 90 28.0/8.0
Alice Hammartorp - Roland Hammartorp Iréne Grahn - Gerd Roos 2 V-1 E 50 21.0/15.0
Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin Anders Nordberg - Barbro Melander 2 V-1 E 50 21.0/15.0
Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson Mats G Bååth - Leif Sjögren 2 V-1 E 50 21.0/15.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Karin Eresund - Adam Wasserstrom 2 V-1 E 50 21.0/15.0
Ruth Gustavsson - Irma Svensson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 2 V-1 E 50 21.0/15.0
Sonja Christensson - Elsa Olsson Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist 1 V-1 E 50 21.0/15.0
Bengt Nilsson - Irene Nilsson Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl 3 N-1 4 -100 14.0/22.0
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Mats Rengbo - Bodil Stenshed 1NT N-2 4 -200 6.0/30.0
Annika Bååth - Lena Sjögren Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 1NT N-2 6 -200 6.0/30.0
Bella Danowsky - Ulf Danowsky Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker 3 N-2 8 -200 6.0/30.0
Marianne Jerre - Sven Jerre Marianne Lührs - Gudrun Nilsson 3 N-2 8 -200 6.0/30.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Ann Bellander - Catharina Necking 1NT N-2 4 -200 6.0/30.0
Rutger Persson - Claes Nilsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 1NT N-2 6 -200 6.0/30.0
Axel Severson - Christina Severson Lars Jeppsson - Rolf Nilsson 1NT N-2 6 -200 6.0/30.0