Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 17

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Nord giv
ingen i zon
EKD53
kn98
kn65
E2
4
76542
932
KD73
7
EKD103
KD4
9854
kn109862

E1087
kn106

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N6104118
S6104118
Ö73915
V73915
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Margareth Bengtsson - Inger Edström 4 N+2 E 480 36.0/0.0
Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl 4 S+1 2 450 24.0/12.0
Iréne Grahn - Gerd Roos Ann Bellander - Catharina Necking 4 N+1 E 450 24.0/12.0
Mats G Bååth - Leif Sjögren Marianne Jerre - Sven Jerre 4 S+1 7 450 24.0/12.0
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Bella Danowsky - Ulf Danowsky 4 S+1 4 450 24.0/12.0
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar 4 N+1 4 450 24.0/12.0
Mats Larsson - Bertil Kamf Annika Bååth - Lena Sjögren 4 N+1 E 450 24.0/12.0
Axel Severson - Christina Severson Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson 5 N= E 450 24.0/12.0
Ingrid Larsson - Ingrid Wickström Gunilla Stöhr - Sally Winther 4 S+1 7 450 24.0/12.0
Lars Jeppsson - Rolf Nilsson Rutger Persson - Claes Nilsson 4 S+1 4 450 24.0/12.0
Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson 4 N+1 E 450 24.0/12.0
Berit Kallstenius - Marianne Falck Liselotte Carlsson - Renée Lindgren 4 N+1 E 450 24.0/12.0
Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin 4 S= 7 420 11.0/25.0
Alice Hammartorp - Roland Hammartorp Bengt Nilsson - Irene Nilsson 4 S= 7 420 11.0/25.0
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson 2 N+3 E 200 7.0/29.0
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Mats Rengbo - Bodil Stenshed 3 S+2 2 200 7.0/29.0
Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson Anders Nordberg - Barbro Melander 5D Ö-1 E 100 4.0/32.0
Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén Sonja Christensson - Elsa Olsson 5 N-1 E -50 1.0/35.0
Monica Lessing - Birgit Larsson Ruth Gustavsson - Irma Svensson 5 N-1 K -50 1.0/35.0