Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

TRIVSELBRIDGE Rydsgårdshus 2018-03-25

Bricka 11

BK Bridgehuset, Sverige 2018.03.25

Syd giv
ingen i zon
962
942
542
10986
ED874
Dkn76
K7
42
5
E1085
kn10986
753
Kkn103
K3
ED3
EKDkn

Optimalt kontrakt: 3 V= -140
 NT
N85467
S85467
Ö47965
V47965
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Monica Lessing - Birgit Larsson Axel Severson - Christina Severson 2D V-2 9 300 35.9/0.1
Vivi Mårtensson - Bertil Mårtensson Hanna Söderberg - Lisbeth Greisson 2NT S+1 D 150 33.8/2.2
Bengt Nilsson - Irene Nilsson Iréne Grahn - Gerd Roos 2NT S= 7 120 28.6/7.4
Marianne Lührs - Gudrun Nilsson Rolf Lundahl - Britt-Marie Lundahl 2NT S= 4 120 28.6/7.4
Lena Stålbrink - Ing-Britt Jurén Gunilla Stöhr - Sally Winther 2NT S= 7 120 28.6/7.4
Lars Jeppsson - Rolf Nilsson Berit Kallstenius - Marianne Falck 2NT S= 8 120 28.6/7.4
Lisbeth Johnsson - Leif Pantzar Marianne Jerre - Sven Jerre 2 S= D 90 23.3/12.7
Annika Bååth - Lena Sjögren Gull-Britt Larsson - Annalena Andersson 3NT S-1 7 -50 13.8/22.2
Ann Bellander - Catharina Necking Ann-Sofie Åmvall - Ing-Britt Blomstrand 2NT S-1 4 -50 13.8/22.2
Karin Eresund - Adam Wasserstrom Bella Danowsky - Ulf Danowsky 2NT S-1 7 -50 13.8/22.2
Britt-Marie Jeppsson - Stefan Jeppsson Birgitta Kjellin - Torsten Kjellin 2NT S-1 4 -50 13.8/22.2
Petter Solvang - Ingrid Ulvmarker Alice Hammartorp - Roland Hammartorp 3NT S-1 4 -50 13.8/22.2
Mats Larsson - Bertil Kamf Anders Nordberg - Barbro Melander 3NT S-1 7 -50 13.8/22.2
Britta-Lena Rundcrantz - Göran Nyqvist Ingrid Larsson - Ingrid Wickström 2 S-1 D -50 13.8/22.2
Sonja Christensson - Elsa Olsson Stefan Rosenberg - Mikael Gustafsson 2 S-1 D -50 13.8/22.2
Kristin Ekholm - Gun-Britt Carsten Marianne Rosenberg - Margaretha Gustafsson 3NT S-2 E -100 2.2/33.8
Rutger Persson - Claes Nilsson Ruth Gustavsson - Irma Svensson 3NT S-2 D -100 2.2/33.8
Liselotte Carlsson - Renée Lindgren Margareth Bengtsson - Inger Edström 3NT S-2 D -100 2.2/33.8
Mats G Bååth - Leif Sjögren Mats Rengbo - Bodil Stenshed     A= 18.0/18.0