Kommande tävlingar
18/10 Elitserien .... Rond 6-11
09/11 Manfred Kamras Minne
16/11 Uppsala lagguld
Rapporterade tävlingar
13/10 Enköpings BS - Enaträffen
07/09 SM Par Junior - omgång 4
07/09 SM Par Junior - omgång 3
BK S:t Erik » Måndagsbridgen 2018-03-12 [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK S:t Erik

Måndagsbridgen 2018-03-12

Bricka 1

BK S:t Erik, Sverige 2018.03.12

Nord giv
ingen i zon
EK32
E874
kn64
kn9
D10954
3
K103
D1042
kn76
kn965
95
K873
8
KD102
ED872
E65

Optimalt kontrakt: 5 N= 450
 NT
N6111179
S6111179
Ö62262
V62262
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Seymour Eriksson - Bengt Wärn Kerstin Håstad - Bengt Lauthers 6 N= 9 980 52/0
Martin Berne - Kerstin Berne Maj-Lis Larsson - Börje Larsson 4 N+2 9 480 50/2
Ann-Britt Carlén - Kerstin Källander Peter Törnblom - Peter Flodqvist 4 S+1 4 450 41/11
Jane Ellner - Cecilia Lindberg Fred Norling - Bertil Wahlström 4 S+1 9 450 41/11
Inga Bud - Hans Jitelius Christian Wiechel - Björn Nordlander 4 N+1 6 450 41/11
Jan-Ove Hed - Bengt Sjöborg Karl Lindberg - Bill Nylind 4 N+1 9 450 41/11
Jan Larsson - Roger Lind Monica Grangien - Mikael Östlund 4 N+1 9 450 41/11
Christina Lindahl Jenerot - Stefan Bäcklin Göran Folke - Anne Lundén 4 N+1 9 450 41/11
Bjarne Stub-Hansen - Christian Stub-Hansen Nils Ahlén - Tore Baars 4 N+1 9 450 41/11
Åke Sjöberg - Lillemor Strindberg Birgitta Horn af Åminne - Carin Stenberg 4 S+1 9 450 41/11
Solveig Lewander - Per-Owe Jalde Birger Bogstag - Jan Nordlund 3NT S+1 2 430 32/20
Göran Söderlöf - Jarl Karlsson Staffan Troell - Clary Sundblad 4 N= 6 420 29/23
Margaret Eriksson - Marianne Karta Unn Christine Vik - Cecilia Versteegh 4 N= 9 420 29/23
Elisabeth Forsell - Rolf Norlin Lil Danielsson - Lars Engebeck 3NT N= 3 400 24/28
Tom Slettengren - Gunilla Seth Barbara Lane - Lennart Ahlgren 3NT N= 7 400 24/28
Göran Hartzell - Caroline Freund Per Carlson - Carl-Axel Staël von Holstein 3NT N= 3 400 24/28
Anne Hägglund - Lena Helgesson Christer Bech - Simon Bech 4 N-1 8 -50 16/36
Anders Björkman - Bengt Stahre Inger Gerle - Åsa Trollborg 6 S-1 4 -50 16/36
Margot Berkefelt - Ingrid Alexanderson Birgitta Lagerkranser - Monica Eriksson 4 N-1 9 -50 16/36
Birgitta Andersson - Gertrud Rosenlund Åsa Albihn - Bengt Nilsson 4 N-1 9 -50 16/36
Stig Lanfelt - Göran Nilsson Gill Norberg - Ulla Bohlin 6 N-1 9 -50 16/36
Thomas Fischerström - Jan-Erik Grindborg Klas Änggård - Evelyn Jakobsson 6 N-2 9 -100 7/45
Lars Nitell - Gösta Cannerheim Johan Säfsten - Lars Nilsson 4 N-2 6 -100 7/45
Sidney Hage - Sten Svartling Ellis Wohlner - Bernt Lundberg 6 N-2 9 -100 7/45
Gertrud Bågstam - Birgitta Schayah Per Stahre - Maria Raftewold 4 S-2 4 -100 7/45
Olle Fahlén - Tomas Clason Peter Ahlström - Göran Sundeman 6 N-3 9 -150 1/51
Margaret Siewertz - Lotta Lundqvist Pär Ol-Mårs - Lars-Bertil Löfström 6 N-3 9 -150 1/51