Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 8

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Väst giv
ingen i zon
D2
D543
987
Dkn52
EK7
E62
EK103
983
85
kn98
kn642
K764
kn109643
K107
D5
E10

Optimalt kontrakt: 3D N-1 -100
 NT
N54685
S54685
Ö89758
V89758
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 2 S+1 9 140 26.0/0.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Gunlis Åberg - Mona Berge 2NT Ö-2 Kn 100 23.0/3.0
Karen Nielsen - Berit Linse Agneta Johansson - Jane Brändemar 3NT Ö-2 Kn 100 23.0/3.0
Gunnar Olsson - Jan Öhman Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3 S-1 E -50 19.0/7.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 2 S-1 E -50 19.0/7.0
Karin Eresund - Birgitta Johansson Kent Hermansson - Claudia Sjöberg 1 V+1 D -90 15.0/11.0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 1 V+1 D -90 15.0/11.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3D S-1 E -100 12.0/14.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Christian Frisk - Mona Andersson 3 V= D -110 8.0/18.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3 V= 2 -110 8.0/18.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3 V= D -110 8.0/18.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 1NT V+1 2 -120 4.0/22.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla Borgström - Monica Wester 2NT V+1 Kn -150 2.0/24.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Ann Lilliengren 1NT V+3 3 -180 0.0/26.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson     - -/16.5