Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 7

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Syd giv
alla i zon
EK8
KD843
1073
E9
D106
Ekn65
Ekn4
874
kn74
1092
96
kn10653
9532
7
KD852
KD2

Optimalt kontrakt: 3NT S= 600
 NT
N710999
S710999
Ö53434
V53434
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Gunnar Olsson - Jan Öhman Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT N+1 2 630 26.0/0.0
Bodil Wikström - Ulla Lundström Christian Frisk - Mona Andersson 3NT N= 10 600 20.0/6.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3NT S= 7 600 20.0/6.0
Hans Ryning - Gösta Wiik Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT N= Kn 600 20.0/6.0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT N= 10 600 20.0/6.0
Bibi Jönsson - Willy Landgren Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund 3NT N= 2 600 20.0/6.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Lena Kampf - Ann Lilliengren 1 V-4 E 400 14.0/12.0
Karin Eresund - Birgitta Johansson Kent Hermansson - Claudia Sjöberg 2 V-2 D 200 12.0/14.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Gunlis Åberg - Mona Berge 1NT N+3 Kn 180 10.0/16.0
Karen Nielsen - Berit Linse Agneta Johansson - Jane Brändemar 2 S+1 8 140 8.0/18.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 S= E 130 5.0/21.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson 2 S+2 E 130 5.0/21.0
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla Borgström - Monica Wester 2NT N-1 5 -100 1.0/25.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Johnny Nielsen - Niusia Lichtman 3NT N-1 9 -100 1.0/25.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson     - -/16.5