Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 5

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Nord giv
N-S i zon
1094
kn10985
kn6
632
3
EK7432
D1093
K4
EKkn762
D
E754
E8
D85
6
K82
Dkn10975

Optimalt kontrakt: 6 Ö= -920
 NT
N61222
S61222
Ö712111111
V712101111
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Karin Eresund - Birgitta Johansson 3NT Ö-3 D 150 26.0/0.0
Karen Nielsen - Berit Linse Gunnar Olsson - Jan Öhman 6NT Ö-2 D 100 24.0/2.0
Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3 Ö+2 6 -200 22.0/4.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt 3 Ö+3 6 -230 20.0/6.0
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund Yvonne Tolf - Jeanette Svensson 3NT Ö= 5 -400 18.0/8.0
Monica Borg - Ingegerd Jeppsson Agneta Johansson - Jane Brändemar 4 Ö= D -420 16.0/10.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Christian Frisk - Mona Andersson 4 Ö+1 D -450 11.0/15.0
Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 4 Ö+1 6 -450 11.0/15.0
Gunlis Åberg - Mona Berge Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson 4 Ö+1 6 -450 11.0/15.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Hans Ryning - Gösta Wiik 4 Ö+1 D -450 11.0/15.0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Stig Unoson - Björn Klefbohm 3NT V+2 8 -460 6.0/20.0
Lena Kampf - Ann Lilliengren Kent Hermansson - Claudia Sjöberg 4 Ö+2 D -480 2.0/24.0
Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark Bodil Wikström - Ulla Lundström 4 Ö+2 D -480 2.0/24.0
Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander Ulla Borgström - Monica Wester 4 Ö+2 D -480 2.0/24.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson     - -/12.0