Kommande tävlingar
01/04 Ansökningsdatum för guldsankti
01/04 Sista dag för klubbar/distrikt
06/04 Laholms BK - Guldtävling
Rapporterade tävlingar
23/02 Värnamo BK jubileumsguld
02/02 Plattliret
26/01 OBS-tävling öppen klass
BK Bridgehuset » Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09 [Föregående]  [Alla givar]  [Nästa]   [Tävlingsinfo] [Simultan] [PBN]
BK Bridgehuset

Måndag partävling m hcp max 54 par TL Gun 2018-04-09

Bricka 4

BK Bridgehuset, Sverige 2018.04.09

Väst giv
alla i zon
10865
Kkn2
kn842
Kkn
EK
E74
EKD7
ED84
kn432
10983
3
10975
D97
D65
10965
632

Optimalt kontrakt: 4NT V= -630
 NT
N24343
S24343
Ö11910910
V11910910
Nord-Syd Öst-Väst  Kontrakt   Utspel   Resultat   NS/ÖV 
Majvie Härstedt - Kerstin Härstedt Ulla Hellqvist - Maj-Britt Nordberg 3NT V-1 8 100 25.0/1.0
Ulla Borgström - Monica Wester Britta-Lena Rundcrantz - Kerstin Degermark 3NT V-1 10 100 25.0/1.0
Marianne Servin - Ulla Öberg Agneta Johansson - Jane Brändemar 2NT V= 2 -120 22.0/4.0
Christian Frisk - Mona Andersson Jan-Erik Olsson - Gunilla Wahlkvist 3NT V= 4 -600 15.0/11.0
Johnny Nielsen - Niusia Lichtman Bodil Wikström - Ulla Lundström 3NT V= 2 -600 15.0/11.0
Anna-Greta Fristedt - Margareta Thorsen Karin Eresund - Birgitta Johansson 3NT V= 2 -600 15.0/11.0
Stig Unoson - Björn Klefbohm Monica Borg - Ingegerd Jeppsson 3NT V= 4 -600 15.0/11.0
Karen Nielsen - Berit Linse Hans Ryning - Gösta Wiik 3NT V= 5 -600 15.0/11.0
Yvonne Tolf - Jeanette Svensson Göran Mattsson - Marie-Louise Mattsson 3NT V= 5 -600 15.0/11.0
Kent Hermansson - Claudia Sjöberg Lars-Åke Larsmyr - Christina Leander 3NT V+1 6 -630 5.0/21.0
Anne-Catherine Svenning - Eva Persson Lena Kampf - Ann Lilliengren 3NT V+1 6 -630 5.0/21.0
Jan-Erik Ohlsson - Gun-Lis Ohlsson Gunnar Olsson - Jan Öhman 3NT V+1 8 -630 5.0/21.0
Hans Henrik Ramel - Sten-Åke Larsson Bibi Jönsson - Willy Landgren 3NT V+1 9 -630 5.0/21.0
Helen Roos - Marianne Ahlner Elmqvist Gunlis Åberg - Mona Berge 3NT V+2 2 -660 0.0/26.0
Britten Synnergren - Karin Björkman Björkelund     - 8.0/-